Stavební spoření vám pomůže uspořit peníze na novou výstavbu domu, koupi bytu, rekonstrukci nebo jen tak do rezervy. Stavební spoření je jednou z nejlepších variant, kterou můžete dobře zhodnotit své finance. Během toho co si spoříte peníze stranou vám bude totiž přičítán úrok od vámi vybrané stavební spořitelny a k tomu navíc úrok ve formě státní podpory, která činí až 2 tisíce korun ročně po splnění stanovené výše našetřené částky za rok. Pokud danou částku nenašetříte, pak vás čeká státní podpora ve výši 10%. Stavební spoření může být uzavřeno právnickou i fyzickou osobou. Při sjednání spoření je nutno stanovit cílovou částku, kterou naspoříte.
Podmínky pro státní podporu stavebního spoření
- české občanství
- není omezené věkovou hranicí, v případě nezletilosti zodpovídají za dítě zákonní zástupci
- občan Evropské Unie s povolením k pobytu v České republice a přiděleným rodným číslem
Jak dlouho stavební spoření trvá?
Stavební spoření můžete ukončit kdykoliv, avšak aby vám byla přiznána státní podpora musí úvěr trvat ze zákona minimálně 6 let. Pokud se rozhodnete vypovědět smlouvu o stavebním spoření dříve, pak vám nárok na státní podporu zaniká a navíc platíte až 1% poplatek z konečné částky spoření.
Kde můžete stavební spoření sjednat?
Dnes už je na trhu spousta stavebních spořitelen. Spousta z nich je součástí nějaké banky. Tady už je jen na vás, pro kterou se rozhodnete a která vám nabídne ty nejlepší podmínky pro vysoké zhodnocení vašich úspor. Níže najdete seznam těch nejpreferovanějších:
- stavební spoření MONETA
- stavební spoření s Buřinkou
- Raiffeisen stavební spořitelna
- Modrá pyramida
- Českomoravská stavební spořitelna
- Stavební spoření od Komerční Banky
- Stavební spoření od ČSOB
- Stavební spoření od Poštovní spořitelny